I. fejezet
2. rész
Az idegen
2. rész
Az idegen
Ahogy
elolvastam a cikket, úgy éreztem muszáj beszélnem valakivel. Egyből felhívtam a
legjobb barátnőmet, Lucy- t.
-
Te tudod hány óra van baszod?! MOST MÚLT ÉJFÉL LORA!-
szólt bele ’kedvesen’ a telefonba Lucy.
-
Igen tudom, de Lucy…
-
NEM, NE MONDJ SEMMIT, KÖNYÖRGÖK, KÉSŐ VAN!- vágott
közbe.
-
De nem Lucy, elmondom naaaa….
-
Jó de siess, és ne haragudj, ha elalszom…
-
Tudtad, hogy kijárási tilalom van? - *csend lépett
közbe*
-
Bocsi kicsit meglepett a kérdésed…Tudtam, a hatóságok
ma jelentették be, de semmit nem tudok az ügyről…
-
Gondoltam… - megakadtam, nem tudtam el kéne e mondanom
neki vagy sem… a hallgatás vágya győzött felettem. – Jó akkor…semmi, bocsi,
megyek aludni… szia…
-
Szia… de azért remélem jól vagy, ugye?
-
Persze mármint, na fáradt vagyok… szióka…
Próbáltam kedves és
feltűnésmentes lenni. Nem tudom mennyire ment. Pizsamamentesen, a kanapén
sikerült elaludnom.
Futottam volna, de nem tudtam, a lábam a
földbe gyökerezett… amit láttam egy vérvörös szempár, mely a tudatomba égette
bele magát. Felriadtam. ’Csak álom volt…’ mondtam magamnak megkönnyebbülve.
Észrevettem, ahogy a Hold átsejlik az ablaküvegen, és enyhén megvilágítja a
szobát. Felálltam hát és odasétáltam az ablakhoz. Amikor kinéztem, egy sötét alakot
pillantottam meg az ablakom alatt az utcán, és ahogy kinéztem várt egy-két
másodpercet és elsétált a legnagyobb nyugodtsággal. Kicsit megrémített, de nem
törődtem vele. Egészen addig, amíg meg nem ismétlődött…többször egymás utáni
estéken, mindig a rémálom majd a felriadás majd az alak az utcán…
Egyik
reggel SMS- em érkezett.
„Szia Lora, ha van kedved bulizni
egyet este, gyere el Amanda házába olyan 8 körül, nagy party lesz lécci gyere.
PUSZI
Lucy”
Buli?! ’Hát pont erre lenne szükségem’ gondoltam.
Reggeliztem és satöbbi, a nap nagyon gyorsan száguldott el előttem, kellett is
ez, hogy gyorsan este legyen.
Este is lett. Pontosan nyolcra érkeztem, de persze már
mindenki ott volt, akire szükség van egy jó kis házibulihoz.
-
Sziasztok! Hé, Lucy?!- kérdeztem…
-
Hát még nem jött meg. De már rég láttalak, na, gyere,
igyunk már valamit!
-
Jaj én is iszom veletek, várjatok meg!
-
Hé emberek megjött Lucy.
-
Na kezdődik a party!!!
Elkezdődött a buli. Nagyon magasra tekerték a hangerőt,
voltunk vagy ötvenen, de mondjuk a ház is kellőképp nagy volt. Elég sokat
ittam, ezért csodálkoztam, hogy még észnél voltam. Akkor jött egy érzés, mintha
fojtogatnának, de nem szokványosan, mindig egy szempár jelent meg előttem, már
nem bírtam a tömeget sem… odasiettem egy ablakhoz, és kinyitottam, hogy levegőt
kaphassak. Megdermedtem a félelemtől, amikor megláttam azt az alakot… Nem
bírtam már, segítséget kell kérnem valakitől… Eszembe jutott Lucy.
-
Beszélnünk kell…- mentem oda hozzá rendkívül megrettent
hangon.
-
Mi a baj Lora?- kérdezte nagyon ijedten.
-
Azt hiszem rosszul, vagyok már ettől… kivagyok … egyik
este vérben tocsogva ébredtem az utcán és megtámadtak… megharaptak… és az óta
rémálmaim vannak és követ egy alak… mindig az ablakom alatt áll, és ha észreveszem,
elmegy…- és kicsordultak az első könnyeim. Lucy félrevezetett egy csendes
helyre.
-
Lora, nem értelek… ez olyan…
-
De higgy nekem, nézd, esküszöm, itt a csuklómon a bekötözött
seb, amin jól látszik a harapás…
-
Nem ez abszurd…
Akkor letekertem a kötést a csuklómról, de… ez így nem volt
jó… a seb… eltűnt…
-
Azta… ez itt a nagy semmi…- mondta Lucy.
-
Nem én esküszöm, hogy itt volt a csuklómon, megharapott
valami, kérlek, hidd el!
-
Hogy higgyek el valamit, ami nincs?!
-
De volt, és az alak most is itt van! Ha kinézel az
ablakon ott áll…
-
NEM! Neked valami bajod van… menj el pszichológushoz… -
mondta majd otthagyott.
-
KÉPES VAGY ITTHAGYNI?! Lucy nem hittem volna rólad,
hogy ennyire… Inkább elmegyek, istenem…
Kiviharzottam a házból, szerencsére az utcák üresnek
látszottak. Bár… amikor persze elindultam azonnal észrevettem, hogy valami
nincs rendben. Szokatlanul nagy volt a csönd, pont mint amikor…
Befordultam a sarkon és akkor láttam meg, hogy követ valaki.
Siettem ahogy tudtam, amikor hátulról megragadott, és egy vastag törzsű fához
szorított.
Ezt a megjegyzést eltávolította a szerző.
VálaszTörlésJuuujj!!!! A pasas neve amúgy Logan lesz!!!!! <3 <3
VálaszTörlés